Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Moje roztoczańskie drzewo

ZAPROSZENIE DLA FOTOGRAFÓW PRZYRODY I SYMPATYKÓW ROZTOCZA! Rusza 6.edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„MOJE ROZTOCZAŃSKIE DRZEWO”

"A każde drzewo to okruch wieczności" Czy zgadzacie się ze słowami pisarza Wiesława Myśliwskiego?

Warto sprawdzić to w naturze i odwiedzić Roztocze, które jest niezwykłą krainą, gdzie lasy, zagajniki czy samotne drzewa na miedzach stanowią dopełnienie tego wyjątkowego miejsca.

Idea Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Moje roztoczańskie drzewo ” zawiera w swoim przesłaniu docenienie, utrwalenie , promocję oraz ochronę roztoczańskiego dziedzictwa naturalnego i powiązanego z nim, zachowanego krajobrazu kulturowego.

W tym roku nadsyłanie fotografii przedłużamy na okres pięknej, roztoczańskiej jesieni. Ogłaszamy go dziś, 1 lipca,zaś kończymy nadsyłanie w dniu 31 października. Konkurs skierowany jest do fotografów amatorów i profesjonalistów. Obowiązuje w tym roku kategoria OPEN. Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w wersji elektronicznej pod adresem koordynatorki konkursu: beata@gok.krynice.pl

Prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem konkursu i dokładne wypełnienie Karty zgłoszenia zamieszczonej na naszej stronie www. gok.krynice.pl w poniższych załącznikach.

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach.

W 6. edycji konkursu naszymi współorganizatorami są : Nadleśnictwo Tomaszów i Roztoczański Park Narodowy. Patronatu honorowego udzielił Wójt Gminy Krynice, zaś patronatem artystycznym objął Fotoklub RP i Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Mazowiecki. Partnerami konkursu są: Starostwo Tomaszowskie, Gmina Krynice, Gmina Horyniec-Zdrój, B&B Hotel w Tomaszowie Lubelskim, LGD Roztocze Tomaszowskie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Archipelag Roztocze /Park Żywiołów, Euroregion Roztocze, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa, Jaworowski Narodowy Park Przyrodniczy, Drukarnia Fastgraw, Zamojska Grupa Fotograficzna, Foto Agfa Bogdan Rębisz, Szlak Fotograficzny Roztocza Wschodniego. Patronatem medialnym objęły wydarzenie TVP3 Lublin i TVP3 Rzeszów.

Fundatorem nagrody głównej – weekendowego pobytu nie tylko na Roztoczu jest sieć hoteli - B&B Hotels. Nadleśnictwo Tomaszów nagradza weekendem w leśniczówce Pańków na Roztoczu oraz unikalną statuetką roztoczańskiego drzewa. Wójt Gminy Krynice jest fundatorem 1 dniowego pobytu na Roztoczu.

Poprzednie edycje konkursu do obejrzenia pod linkiem:  https://gok.krynice.pl/n,final-i-gala-5-ogolnopolskiego-konkursu-fotograficznego-moje-roztoczanskie-drzewo

Zachęceni roztoczańskim wyzwaniem fotograficznym?  Zapraszamy - roztoczańskie drzewa czekają !

5. edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ''MOJE ROZTOCZAŃSKIE DRZEWO''

Utworzono dnia 11.10.2024, 15:04

W niedzielę, 24 września w Krynicach odbyła się gala 5. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Moje roztoczańskie drzewo”. Tradycyjnie na finale konkursu ogłaszamy zwycięzców spośród ogłoszonego wcześniej grona finalistów. W tym roku, nietypowo, dwa zdjęcia jednego fotografa znalazły najwyższe uznanie jurorów. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy werdykt. Wielkie gratulacje dla medalistów i wyróżnionych autorów pięknych fotografii roztoczańskich drzew:

I miejsce i złoty medal FRP „Za twórczość fotograficzną” Bogusław Pupiec za dwie najwyżej ocenione fotografie: „W bukowym lesie” oraz „Wiekowy klon”

II miejsce i srebrny medal FRP „Za twórczość fotograficzną” Krystian Kłysewicz za pracę „Pierwszy przymrozek”

III miejsce i brązowy medal FRP „Za twórczość fotograficzną” Krzysztof Bobko za fotografię zatytułowaną „Drzazga”

WYRÓŻNIENIA:

Bogusław Pupiec za fotografię pt. „Kwitnąca czereśnia”

Elżbieta Lasota za fotografię pt. „Sierpniowy poranek”

Krystian Kłysewicz za fotografię pt. „Nadzieja”

Marek Nasiadka za fotografię „Mocno trzymam się ziemi”

• w kategorii młodzieżowej WYRÓŻNIENIE Paulina Lasota , „Wodne drzewo”

WYSTAWA:

1. Krzysztof Bobko, „Drzazga”, „Kasztanowe grona”

2. Rafał Choma, „Stary buk w barwach jesieni”

3. Wiesław Jabłoński, „Kwitnące drzewo”

4. Waldemar Kasprowicz, „Letni wieczór na Roztoczu”

5. Krystian Kłysewicz,: „Pierwszy przymrozek”, „Nadzieja”

6. Krystyna Kot, fotografia „Tańcząca brzoza”

7. Elżbieta Lasota,: „Sierpniowy poranek”, ”Drzewa o zachodzie”

8. Paulina Lasota (kat. młodzież), „Wodne drzewo”

9. Marek Nasiadka, „Mocno trzymam się ziemi”, „Bracia”

10. Beata Nowakowska,: ”Bajkowy las”

11. Witold Nowakowski, „Polne ornamenty”

12. Damian Pankowiec, „Samotne drzewo w polu rzepaku”

13. Małgorzata Pawelczyk, „Barwy jesieni”

14. Bogusław Pupiec, „Wiekowy klon”, „W bukowym lesie”, „Kwitnąca czereśnia”

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii.

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.